Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

08 października 2021

Z alpaką przez powiat nakielski. Projekt będzie realizowany do połowy grudnia

fot. pow.

fot. pow.

Od września w Zespole Szkół w Karnowie odbywają się zajęcia pozalekcyjne dofinansowane przez Starostwo Powiatowe - „Z alpaką przez powiat nakielski”.

23 września uczniowie gościli w Rozwarzynie w Alpakoterapii LasAlpakas, gdzie przypomnieli sobie zasady zachowania się w obecności zwierząt, spacerowali po lesie z alpakami, karmili je, poznali też inne zwierzęta mieszkające w gospodarstwie.

30 września odwiedziliśmy Przystań w Nakle nad Notecią. Spacerowaliśmy wraz z alpakami podziwiając Noteć w jesiennej odsłonie.

7 października odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną hodowlę alpak w Jarużynie „Alpakowy Ogród”. Uczniowie poznali również owieczki, kózki, papugi.

Przed nami jeszcze inne wyjazdy, spacery i spotkania. Jednym z efektów naszych działań ma być kalendarz ze zdjęciami wypraw z alpakami po powiecie nakielskim. Projekt będzie realizowany do połowy grudnia.

Materiał: Agnieszka Gumul
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)