Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 listopada 2022

Zbiórka dla polskiego trenera. Wyrokiem choroba wściekłych krów

fot. powierzone

fot. powierzone

Miał udział w wychowaniu wielu zawodników reprezentacji piłkarskiej naszego kraju. #Szczęsny, Kupisz, Jankowski, Teodorczyk, Kucharczyk oraz kilkunastu innych. W maju u byłego trenera kadry Mazowsza – Jacka Kitlińskiego – wykryto chorobę wściekłych krów! Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc.

– O ile rak to nie wyrok, to BSE (choroba wściekłych krów) jest wyrokiem. Stan Jacka dramatycznie pogorszył się w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Prognozy lekarzy są bardzo złe – mówi Marek Zieliński, przyjaciel trenera i organizator zbiórki.

BSE to bardzo rzadka i nieuleczalna choroba układu nerwowego. Powoduje poważne uszkodzenia mózgu, powoli odbiera sprawność i samodzielność. W Polsce obecnie choruje na nią zaledwie kilka osób.

Jeszcze w marcu 2022 roku Jacek Kitliński normalnie funkcjonował. Chodził do pracy. Robił to, co kochał najbardziej, czyli trenował młodych zawodników. Dzisiaj nie jest już w stanie samodzielnie jeść. Ma problemy z poruszaniem, a choroba postępuje w błyskawicznym tempie i zabiera coraz więcej. O powrocie do trenowania nie ma mowy. Jest jednak szansa na pomoc.

– Jacek w tej chwili znajduje się w ośrodku opiekuńczym w Piasecznie. Jest coraz słabszy, wymaga całodobowej opieki. Pobyt w ośrodku jest bardzo drogi – wynosi 10 tys. zł miesięcznie. Pensja nauczycielska Jacka, czyli około 2700 zł nie wystarcza. Dzieci Jacka pokrywają te wydatki, ale dochodzą inne, takiej jak rehabilitacja, leki, badania, bo NFZ niczego nie refunduje – mówi przyjaciel Jacka.

Na Pomagam.pl ruszyła zbiórka. Jej cel to 50 tysięcy, czyli 5 miesięcy pobytu w specjalistycznym ośrodku. Bliscy Jacka proszą o wsparcie.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/trener

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Kontakt dla mediów: media@pomagam.pl

Materiał: Marta Sikorska

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 11-11-2022 14:07:11 napisał:

    Panie Jacku duuuuuużo zdrowia

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)