Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

27 listopada 2022

Zebrali sporo Talenciaków. Szkoła zyskała pomoce naukowe

fot. powierzone

fot. powierzone

„Szkoły Pełne Talentów” - taki tytuł nosił projekt dedykowany polskim szkołom, zorganizowany przez# Lidl, w którym udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią.

Akcja rozpoczęła się we wrześniu i trwała do 13 listopada. Polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Te kupony można było odbierać w sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy. Akcja miała na celu zmobilizować rodziców, nauczycieli i przyjaciół placówek do wspólnego działania na rzecz wybranej szkoły. Za uzbierane Talenciaki, można było odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego i elektronicznego.

Cała społeczność nakielskiej „Dwójki” – nauczyciele, rodzice i dzieci, bardzo aktywnie włączyła się do tej akcji. Wspierali nas także przyjaciele naszej szkoły z całego Nakła. Akcję prowadzili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim. Wspólne działanie i jeden cel doprowadziły do zebrania 6537 Talenciaków. Dzięki tej ilości zebranych punktów do szkoły trafiły następujące nagrody: głośnik multimedialny, zestaw 10 piłek do gry w piłkę nożną, laptop i kamerki komputerowe z mikrofonem.
W imieniu Dyrekcji pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom naszej szkoły za tak aktywny udział w akcji. Dziękuję za wszystkie Talenciaki przynoszone do szkoły, przekazywane na ulicy, wbijane osobiście w domach. Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła zyskała nowe pomoce do nauki i rozwijania talentów naszych dzieci. Dziekujemy!

Koordynatorzy Katarzyna Dobosz i Beata Witusińska.

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)