Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2022

Zebrali sporo Talenciaków. Szkoła zyskała pomoce naukowe

fot. powierzone

fot. powierzone

„Szkoły Pełne Talentów” - taki tytuł nosił projekt dedykowany polskim szkołom, zorganizowany przez# Lidl, w którym udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią.

Akcja rozpoczęła się we wrześniu i trwała do 13 listopada. Polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Te kupony można było odbierać w sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy. Akcja miała na celu zmobilizować rodziców, nauczycieli i przyjaciół placówek do wspólnego działania na rzecz wybranej szkoły. Za uzbierane Talenciaki, można było odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego i elektronicznego.

Cała społeczność nakielskiej „Dwójki” – nauczyciele, rodzice i dzieci, bardzo aktywnie włączyła się do tej akcji. Wspierali nas także przyjaciele naszej szkoły z całego Nakła. Akcję prowadzili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim. Wspólne działanie i jeden cel doprowadziły do zebrania 6537 Talenciaków. Dzięki tej ilości zebranych punktów do szkoły trafiły następujące nagrody: głośnik multimedialny, zestaw 10 piłek do gry w piłkę nożną, laptop i kamerki komputerowe z mikrofonem.
W imieniu Dyrekcji pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom naszej szkoły za tak aktywny udział w akcji. Dziękuję za wszystkie Talenciaki przynoszone do szkoły, przekazywane na ulicy, wbijane osobiście w domach. Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła zyskała nowe pomoce do nauki i rozwijania talentów naszych dzieci. Dziekujemy!

Koordynatorzy Katarzyna Dobosz i Beata Witusińska.

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)