Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

09 maja 2023

Zwierzęta chronione w Polsce. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

fot. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

fot. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

Jakie gatunki zwierząt występują w Polsce? Które z nich są objęte ochroną? #Jak wyglądają? Dowiedz się, sprawdź, zobrazuj i zgłoś pracę do konkursu plastycznego.

Tradycyjnie, z okazji Dnia Dziecka, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaprasza dzieci i młodzież (wieku od 3 do 15 lat) do udziału w konkursie plastycznym.

Tegoroczna edycja poświęcona jest „Zwierzętom chronionym w Polsce”. Zachęcamy do przedstawienia w atrakcyjnej formie wizerunków rzadkich i ginących zwierząt występujących w naszym kraju.

A zatem kredki, ołówki i pędzle w dłonie – jesteśmy przekonani, że niedźwiedź, dudek czy ryś będą niezwykle wdzięcznymi modelami.

Prace konkursowe należy przesłać do 28 maja 2023 r. na adres konurs@gdos.gov.pl wraz z formularzem zgłoszeniowym załączonym do regulaminu.

***

Przypominamy, że ochrona gatunkowa ma na celu zapewnienie przetrwania i właściwego stanu ochrony dziko występujących zwierząt i dotyczy najbardziej zagrożonych i najcenniejszych gatunków. Są dwa rodzaje ochrony gatunkowej: ścisła i częściowa.

Wobec gatunków chronionych wprowadzono szereg zakazów mających przyczynić się do ich ochrony, takich jak zakaz chwytania, zabijania, zbierania okazów czy też niszczenia ich schronień i siedlisk.

Informacje na temat gatunków zwierząt objętych ochroną w Polsce znajdziecie w „Rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt” (tabele).

Materiał: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
Załącznik_nr_1_do_regulaminu_oświadczenia_rodzica_lub_opiekuna_prawnego_dziecka.docx
Regulamin_Konkursu_Plastycznego_z_okazji_Dnia_Dziecka_2023.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa hal
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)