Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 września 2023

Ćwiczenia symulacji pożaru lasu. Bezcenne doświadczenie w akcjach

fot. szubin.torun.lasy.gov.pl

fot. szubin.torun.lasy.gov.pl

Pod koniec sierpnia odbyły się ćwiczenia symulacji pożaru lasu w leśnictwie #Drogosław, zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Nakle nad Notecią

W ćwiczeniach, poza jednostkami PSP, wzięły udział jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych z Szubina, Rynarzewa, Chomętowa oraz Wąsosza.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie sprawności prowadzenia akcji gaśniczej na terenach leśnych, przy uwzględnieniu poboru wody ze zbiornika podziemnego, stanowiącego punkt czerpania wody. Wdrożony scenariusz pozwolił sprawdzić skuteczności dostosowania taktyki działań do trudności sytuacji oraz zapewnił bezcenne doświadczenie w akcjach gaszenia pożarów lasu.

W Nadleśnictwie Szubin w bieżącym roku odnotowano 6 pożarów lasu.

Materiał: Grzegorz Gust/ Nadleśnistwo Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze

Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto górnicze. #Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)