Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

13 września 2023

Ćwiczenia symulacji pożaru lasu. Bezcenne doświadczenie w akcjach

fot. szubin.torun.lasy.gov.pl

fot. szubin.torun.lasy.gov.pl

Pod koniec sierpnia odbyły się ćwiczenia symulacji pożaru lasu w leśnictwie #Drogosław, zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Nakle nad Notecią

W ćwiczeniach, poza jednostkami PSP, wzięły udział jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych z Szubina, Rynarzewa, Chomętowa oraz Wąsosza.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie sprawności prowadzenia akcji gaśniczej na terenach leśnych, przy uwzględnieniu poboru wody ze zbiornika podziemnego, stanowiącego punkt czerpania wody. Wdrożony scenariusz pozwolił sprawdzić skuteczności dostosowania taktyki działań do trudności sytuacji oraz zapewnił bezcenne doświadczenie w akcjach gaszenia pożarów lasu.

W Nadleśnictwie Szubin w bieżącym roku odnotowano 6 pożarów lasu.

Materiał: Grzegorz Gust/ Nadleśnistwo Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)