Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Pokazali na co ich stać. Kujawsko-pomorskie igrzyska w Toruniu

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego 24 listopada brali udział w# Mistrzostwach Województwa kujawsko – pomorskiego w Pływaniu Drużynowym Igrzysk Dzieci.

Dwie reprezentacje wraz ze swoimi opiekunami udali się do grodu Kopernika, aby wziąć udział w najważniejszej imprezie w całym roku szkolnym. Przygotowania do niej trwały kilka miesięcy i pomimo obostrzeń związanych, z Covid udało się wystartować i zaprezentować bardzo wysoki poziom sportowy. W zawodach prawo startu miały osoby urodzone w roczniku 2009 i młodsze. Warunkiem przystąpienia było zgłoszenie drużyny pływackiej składającej się z 6 dziewczyn oraz chłopaków. Rywalizowano na dystansie 25 m wszystkimi stylami. Pierwszą konkurencją był wyścig sztafet 6 x 25 m. Uczennice ZS-P 4 wykazały się ogromnym doświadczeniem i do upragnionego medalu zabrakło 3s. Ostatecznie uplasowały się na szóstym miejscu. W dalszej części ścigano się w startach indywidualnych. W stylu motylkowym punktowała Zofia Zwolińska, która zajęła wysoką czwarta lokatę. W kolejnym stylu, czyli grzbietowym również Alicja Urbańska powtórzyła wynik swojej koleżanki. Styl klasyczny oraz dowolny to piąte miejsca zdobyte przez Marcelinę Latos oraz Maję Dubkowską. Przypomnieć należy, że każda z pływaczek punktowała na drużynę. Efektem było czwarte miejsce drużynowo (14 szkół brało udział) Chłopacy mieli mniej szczęścia tego dnia, ale również godnie zaprezentowali się na szczeblu wojewódzkim, zajmując ostatecznie 10 miejsce. Z dobrej strony zaprezentował Się Bartosz Rajek, który przypłynął na szóstej pozycji w stylu grzbietowym. Gratulujemy sukcesów i cieszymy się z owocnej pracy klas sportowych o profilu pływanie. Do startów na Igrzyskach Dzieci zawodników przygotowali p. Bogusława Kopras oraz p. Paweł Juszczak. W miesiącu grudniu odbywać się będą kolejne mistrzostwa tym razem Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2007/08. Poniżej składy reprezentacji szkoły

DZIEWCZETA: Agata Skiba, Alicja Urbańska, Maja Dubkowska, Marcelina Latos, Zofia Zwolińska, Tatiana Nowicka

CHŁOPACY: Szymon Bembnista, Tobiasz Janik, Cyprian Bryś, Bartosz Rajek, Daniel Marciniak, Marcel Olejarz

Materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2
Pliki do pobrania
WYNIKI CH.pdf
WYNIKI DRUŻYNOWE CH.pdf
WYNIKI DRUŻYNOWE DZ.pdf
WYNIKI DZ.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)