Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

fot. powierzone

fot. powierzone

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

Na podstawie wieloletniej współpracy oraz stosownych porozumień i uzgodnień z resortem Ministerstwa Obrony Narodowej, a Jednostką Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku prowadzone są całoroczne ćwiczenia doskonalące obejmujące szeroki wachlarz szkoleniowy dla różnych komponentów Sił Zbrojnych RP.  Umacnianie systemu bezpieczeństwa państwa  oraz stała aktywność Wojska Polskiego na terenie Gminy Kcynia i możliwość współpracy z partnerami społecznymi są doskonałym gwarantem wzmacniania obronności kraju, oraz naszego powiatu nakielskiego. Doskonałe warunki kooperacji pomiędzy MON a OSP JRS stworzone na bazie wieloletnich doświadczeń oraz wypracowany skuteczny model realizacji w praktyce poszczególnych ćwiczeń i planowania scenariuszy na wypadek zagrożenia stanu państwa ze szczególnym uwzględnieniem ochrony ludności cywilnej i związanych z tą tematyką działań prewencyjnych  prowadzone są od wielu lat.   Zgodnie z przyjętymi założeniami planowane zajęcia poszczególnych jednostek będą realizowały programy szkoleniowe do końca 2024 r. także w oparciu o kadrę OSP JRS, którą tworzą byli oficerowie i podoficerowie służb mundurowych.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Ja, w dniu 21-05-2024 07:59:56 napisał:

  Mieszkańcy Kowalewka nie macie dosyć tego czegoś.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Polak, w dniu 21-05-2024 10:22:15 napisał:

  Niech ćwiczą jak najwięcej w tych niepewnych czasach

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 21-05-2024 12:28:29 napisał:

  Do polak.Takich jak ty ci z Warszawy potrzebują .Za dużo oglądasz i słuchasz tej zakłamanej telewizji .Mniej tv Polsatu TVN dłużej będziesz żył .Miłego dnia

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Aktywna rezerwa, w dniu 21-05-2024 14:10:15 napisał:

  Jak jest taki fajny obiekt, gdzie ćwiczą żołnierze,a poza tym, przyjeżdżają z Bydgoszczy komercyjnie strzelać i z naszego powiatu to chyba dodatkowy wpływ jest na fundusz sołecki, bo raczej za darmo to nic nie ma w tych czasach

  odpowiedz

  • -1 (3)

  kcynianka, w dniu 21-05-2024 16:10:14 napisał:

  fundusz sołecki to powinien również zawierać dofinansowanie OSP miejscowego, a z tego co widzę to miejscowa OSP nigdy niczego z funduszu sołeckiego nie dostała

  odpowiedz

  • 0 (0)

  .., w dniu 21-05-2024 17:08:00 napisał:

  ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On, w dniu 25-05-2024 17:57:30 napisał:

  Żołnierze na takim obiekcie ćwiczą strzelanie Jednostki wojskowe mają swoje strzelnice i tam ćwiczą strzelanie Przepraszam zapomniałem polscy żołnierze nie mają jednostek koszary mają zrobione ze swoich domów mieszkań .Wiadomo za kogo kadencji lata do tyłu zlikwidowano koszary jednostki wojskowe .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Praca na wysokości
60PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
KOBIZE
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)