Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

26 grudnia 2021

Dla Polaków ważne jest budowanie relacji podczas świąt. Wyniki badania

fot. MRiPS

fot. MRiPS

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie# Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej jednoznacznie pokazują, że okres Świąt Bożego Narodzenia jest dla Polaków bardzo ważny w kontekście budowanie relacji rodzinnych. – To kolejne potwierdzenie faktu, że rodzina jest dla Polaków najważniejsza, a okres świąteczny szczególnie sprzyja właśnie umacnianiu tych więzi – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Raport z badania Kantar „Święta Bożego Narodzenia a budowanie relacji rodzinnych”  przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wykazuje, że dla zdecydowanej większości Polaków już same przygotowania do Świąt to ważny element budowania relacji w rodzinie. Takiego zdania było aż 89 proc. badanych.

– Dla 80 proc. pytanych osób przerwa świąteczna to okazja do budowanie relacji, na które na co dzień nie ma czasu, natomiast 88 proc. przyznaje, że przekazywanie rodzinnych zwyczajów i tradycji świątecznych to ważny element budowania wspólnoty w rodzinie. Wyniki badania to kolejne potwierdzenie faktu, że rodzina jest dla Polaków najważniejsza, a okres świąteczny szczególnie sprzyja właśnie umacnianiu tych więzi – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Przede wszystkim rodzinny wymiar Świąt potwierdzają odpowiedzi na następne pytanie. Polacy najbardziej lubią w Świętach Bożego Narodzenia wspólne spędzanie czasu z rodziną (74 proc.) i spotkania z bliskimi (48 proc.). Na trzecim miejscu jest odpoczynek od pracy – tak odpowiedziało 36 proc.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Ogórki gruntowe
4,99PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)