Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 maja 2024

"Dobre rady na złe odpady". Dzieci poznały zasady recyklingu

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Za nami kolejna wizyta przedszkolaków w bibliotece #w Trzeciewnicy. Tym razem „Iskierkom” przybliżono ideę recyklingu i prawidłowej segregacji odpadów.

Dzieci wykazują się dużą wrażliwością na otaczający je świat, dlatego tak ważne jest aby od najmłodszych lat rozbudzać w nich miłość do przyrody i uczyć zachowań proekologicznych. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki „Dobre rady na złe odpady, czyli ekologiczny Czerwony Kapturek”, następnie poznały zasady prawidłowej segregacji i doskonale uzupełniły planszę edukacyjną. Później od teorii przeszły do czynów i segregowały śmieci do specjalnych pojemników. Po tym zadaniu  wzięły udział w zabawie „Prawda/fałsz” która, pokazała na ile zdobyta tego dnia wiedza została zapamiętana. Na sam koniec nie zabrakło pracy  plastycznej.

Przedszkolaki wiedzą, że ludzie produkują dużą ilość śmieci, które niszczą naszą planetę. Dlatego ich zaangażowanie i wiedza na temat ochrony środowiska ma kluczowe znaczenie dla jej przyszłości.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)