Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 maja 2024

Wycieczka dydaktyczna. Obiekt zachwycił niepowtarzalnym klimatem

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 20. maja uczniowie #klasy 1 technikum organizacji turystyki i technikum hotelarstwa z nakielskiego Staszica uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do obiektu hotelarskiego Arche Cukrownia Żnin.

Cukrownia Żnin to „miasto w mieście”. Na 35 hektarowej przestrzeni Grupa Arche odrestaurowała budynki XIX-wiecznej fabryki i stworzyła nowoczesne centrum konferencyjno – wypoczynkowe.

W skład kompleksu industrialnych budynków wchodzą dwa budynki hotelowe z 300 pokojami i apartamentami, sale konferencyjne, restauracje, bary, własny browar, kino, SPA i park wodny.

Obiekt zachwycił nas niepowtarzalnym klimatem dawnej fabryki cukru, gdzie częściowo zachowane elementy starego zakładu, przeplatają się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i niestandardowym wyposażeniem. Dużą atrakcją była zjeżdżalnia zaczynająca się na czwartym piętrze, którą zjeżdżaliśmy na parter.

W programie wycieczki adepci turystyki i hotelarstwa zwiedzili kompleks, który zaprezentował p. Krzysztof Milczarek

Organizatorami oraz opiekunami byli: Patrycja Piwowarska oraz Karol Lizak.

Materiał: Karol Lizak / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)